Päivätanssit

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Su 10.12.2023

Käenkoskikeskus (Parkano) 14:00--18:00, 10 €
Jussi Anteron yhtye
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 12 €
Sunset
TulesTalo (Rauma) 14:00--18:00, 20 €
Risto Nevala, Tuomas Myllylä

Ti 12.12.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jarkko Salmi duo
Puistokulma (Vantaa) 13:00--16:00, 13 €
Unelmavävyt duo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Duo Sami Soininen, Jari Partanen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 13.12.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Harri Nuutinen duo
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä

To 14.12.2023

Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 €
Jouni Keronen
Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Duo Justeerit
Lauritsalan työväentalo (Lappeenranta) 12:00--16:00, 12 €
Lappeenrannan harmonikkakerho
Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Jouko Haapa-aho
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:00, 12 €
Tane-Eljas, Antti Hakola

Pe 15.12.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Trio H-hetki

Su 17.12.2023

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Segnoset
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 12 €
Timo Rautala & Tero Vall & Hannu Määttänen
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Johanna Debreczeni

Ti 19.12.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pepe Enroth duo, Pepe Enroth
Puistokulma (Vantaa) 13:00--16:00, 13 €
Saturnus, Anu Keronen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Veskun paja & Petteri Mällinen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Tervahartiala & Johanna Debreczeni

Ke 20.12.2023

Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Pepe Enroth

To 21.12.2023

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Tanssiorkesteri Markku Ignatius

Ti 26.12.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Harri Nuutinen duo
Heinolan WPK 14:00--17:00, 14 €
Helena Lerkkanen & Mika Heikkinen
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Merja Juutinen
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:45, 12 €
Hannu Määttänen & Tutta Carpelan & Minna Ranta & Leila Marttila
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Focus & Sakke Kotilainen
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Leif Mäntyniemi, Veeti Parvi

Ke 27.12.2023

Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala

Su 31.12.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius & Roulette

Ma 1.1.2024

Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Pepe Niilahti

Ti 2.1.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pepe Niilahti
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Yöntanssittajat, Juhani Hirvonen

Ke 3.1.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hummerit & Kirsi Ukkonen & Markku Seppälä
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Törmälä Bros

To 4.1.2024

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Eki Jantunen duo

Pe 5.1.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Hollolan harmonikat

La 6.1.2024

Malmin työväentalo (Helsinki) 15:00--17:45, 12 €
Teija Olenius
Valoharju (Kuopio) 14:00--17:30
Duo Sami Soininen, Jari Partanen

Su 7.1.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Reimarit

Ma 8.1.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Annika Kontio & kahvitarjoilu

Ti 9.1.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Heidi Pakarinen
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Sauli ja Ekstaasi
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Tapani Heinonen, Raimo Kukkonen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Tero Jokinen

Ke 10.1.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Pepe Niilahti
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Janne Salkolahti, Nina Åkerman
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Tsuubiduu

To 11.1.2024

Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Heikki Lukkarinen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Henry Friman
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Tino Ahlgren

Pe 12.1.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Wanhat jazzarit

Su 14.1.2024

Ainalin ns (Haapavesi) 13:00--16:00, 12 €
Helmet
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Kimmo Niiranen & Eino Kuuttinen

Ma 15.1.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Jarkko Salmi duo & kahvitarjoilu

Ti 16.1.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Jarno Itkonen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Feelings
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Seija Irmeli duo
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Essi Leppäkoski

Ke 17.1.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00
Terässiipi, Jarmo Ranta
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pasi Kivimäki
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Helminauha

To 18.1.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Teemu Harjukari (vanha tieto)
Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Kotkaset
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Pepe Niilahti

Pe 19.1.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Kotoa Boys

Su 21.1.2024

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Doris Taipale
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Reimarit
Lappilinna (Kärkölä) 13:00--16:00, 10 €
Liljankukat trio & Jan Dobrowolski
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 15 €
Pepe Niilahti

Ma 22.1.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Saturnus & Anu Keronen, kahvitarjoilu

Ti 23.1.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Heikki Koskelo
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Rytmiset
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Duo Sami Soininen & Katja Karila
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Sirkka ja Velikullat
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Annika Kontio

Ke 24.1.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00
Trio H-hetki
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Teemu Harjukari
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
PNP & Henri Jokinen

To 25.1.2024

Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Raimo Turtiainen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Tuplawernet & Eija Korhonen
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Pirttipelimannit

Pe 26.1.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Juha Joenpolvi & Jukka Korpela

Su 28.1.2024

Ainalin ns (Haapavesi) 13:00--16:00, 12 €
Kimmo Niiranen & Eino Kuuttinen
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Tarmo Malila

Ma 29.1.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Harri Nuutinen duo, kahvitarjoilu

Ti 30.1.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Reijo Laakkonen, Juhani Salonen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Ake Pääkkö duo
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Kauko Simonen

Ke 31.1.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

Su 4.2.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Kyläsoittajat

Ti 6.2.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Johanna Debreczeni
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Timo Jääskelä
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Helena Lerkkanen & Mika Heikkinen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Saturnus & Anu Keronen

Ke 7.2.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Tuplawernet
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Köpi Koski
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
N.Y.T. & Pasi Kivimäki

To 8.2.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 12 €
Amorosa, Jukka Korpela
Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Juhani Rautiainen
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Saturnus, Anu Keronen

Pe 9.2.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Essi Leppäkoski

Su 11.2.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Matti Ojala

Ma 12.2.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Pepe Niilahti, kahvitarjoilu

Ti 13.2.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Casanova & Sami Rosholm
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Astra, Kari Junikka
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Mia Leivo

Ke 14.2.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Annika Kontio
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä

To 15.2.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Matti Laitiainen (vanha tieto)
Malmin työväentalo (Helsinki) 12:00--14:45, 12 €
Jarmo Ranta

Pe 16.2.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Timo Lahtimo

Su 18.2.2024

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Minna Äikäs
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Kyläsoittajat

Ti 20.2.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Juha Vartiainen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Unelmavävyt

Ke 21.2.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Tervahartiala, Doris Taipale
Teeriharju (Somero) 13:00--17:00, 13 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula

To 22.2.2024

Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Sirkka ja Velikullat

Su 25.2.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Tanssiorkesteri Luxus
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 15 €
Helmet

Ma 26.2.2024

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Helena Lerkkanen & Mika Heikkinen, kahvitarjoilu

Ti 27.2.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Markku Ignatius

Ke 28.2.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hollolan harmonikat
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Jaska Mäkynen

Su 3.3.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Segnoset

Ti 5.3.2024

Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Reimarit
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Tervahartiala & Johanna Debreczeni

Ke 6.3.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pirita Niemenmaa

To 7.3.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 12 €
Arto Kivekäs
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Hannu ja Leena Roiton yhtye

Pe 8.3.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Pepe Niilahti

Su 10.3.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Luksus

Ti 12.3.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Saturnus & Anu Keronen

Ke 13.3.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Essi Leppäkoski
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Martti Kuurila

To 14.3.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Janne Ikonen

Su 17.3.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Segnoset

Ke 20.3.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Pirttipelimannit & Heikki Hytti
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Tapani Luojus, Tuulikki Järvi

To 21.3.2024

Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Tommi Seppänen

Pe 22.3.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 24.3.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Duo Pekka Roiko

Ti 26.3.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Juntusen iskelmäorkesteri, Jouni Keronen

Ke 27.3.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Jarkko Salmi

Su 31.3.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Salama & Kalevi Keränen
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 15 €
Helmet

Ti 2.4.2024

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Juha Vartiainen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Kaija Pietilä & Jussi Henttonen

Ke 3.4.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Harri Nuutinen

Pe 5.4.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Reijo Laakkonen & Anu Partanen

Su 7.4.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Reimarit

Ti 9.4.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Annika Kontio

Ke 10.4.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hummerit & Kirsi Ukkonen & Markku Seppälä
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Tapani Luojus, Essi Leppäkoski

Pe 12.4.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Doris Taipale

Su 14.4.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Lasihelmi

Ti 16.4.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Voitto Takanen

Ke 17.4.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Pirttipelimannit & Heikki Hytti
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen

To 18.4.2024

Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Juha Joenpolvi, Seija Irmeli

Su 21.4.2024

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Minna Äikäs
Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Luksus

Ke 24.4.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Harri Nuutinen
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pasi Kivimäki

Su 28.4.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Jussi Hautalan yhtye, Suuri tango-orkesteri

Ke 1.5.2024

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hollolan harmonikat

To 2.5.2024

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 12 €
Trio H-hetki

Su 5.5.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Kyläsoittajat

Ti 7.5.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Mia Leivo & Pekka Juntunen

To 9.5.2024

Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Timo Lahtimo

Ti 14.5.2024

Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Antero Ketonen

Pe 17.5.2024

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Juha Joenpolvi, Seija Irmeli

Su 19.5.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Pohjantähti & Raimo Laamanen

Su 26.5.2024

Koskelankylän Walo (Oulu) 13:00--16:00, 12 €
Merja Juutinen (vanha tieto)