Edellinen tanssipäivä pe 19.11.2021

Lauantai 20.11.2021

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 17 euroa
Levytanssit, Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--01:00, 20 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Taikakuu, Weranta
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 15 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
J.A.L.O.
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva orkesteri, Pirita Niemenmaa
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:00, 13 euroa
Unelmavävyt duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--24:00, 17 euroa
Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:30--00:30, 18 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 22:00--00:30, 20 euroa
Poju
Lakis Areena (Vimpeli) 20:00--01:00, 18 euroa
PNP
Limingan ns 20:00--00:30, 17 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 19:00--23:30
Diesel & Markku Aro
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Tino Ahlgren
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Helminauha
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Raimo Laamanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 12 euroa
Esko Sartolahti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
In the Mood & Suvi Karjula
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 19:00--23:15, 15 euroa
Unelma & Joonas Erkkilä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:00--01:00, 20 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Onnenkerjäläiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
J. Eskelinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 20 euroa
Jaska Mäkynen
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Tuovilat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Souvarit
Tanhuhovi (Lohja)
Sami Rosholm & Casanova
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--22:00, 20 euroa
Marita Taavitsainen, Koivu
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 20 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Tosimiehet
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 15 euroa
Essi Leppäkoski, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 euroa
Komiat
Valtatie 2 (Harjavalta) 19:30--01:00
Yölintu, Amore & Leif Lindeman, Simo Silmu
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 19:00--05:00
Elastinen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 14:00--16:45, 10 euroa
Teemu Harjukari
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Maestrot
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--13:15 tanssikurssi: lavalattareiden, tehopäivä, rumban jatkokurssi, yksi tanssi 30 euroa, molemmat 50 euroa, alennukset -20%, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:30--14:45 tanssikurssi: lavalattareiden, tehopäivä, rumban jatkokurssi, yksi tanssi 30 euroa, molemmat 50 euroa, alennukset -20%, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:15--16:30 tanssikurssi: lavalattareiden, tehopäivä, cha chan jatkokurssi, yksi tanssi 30 euroa, molemmat 50 euroa, alennukset -20%, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:00 tanssikurssi: lavalattareiden, tehopäivä, cha chan jatkokurssi, yksi tanssi 30 euroa, molemmat 50 euroa, alennukset -20%, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 21.11.2021