Edellinen tanssipäivä pe 15.10.2021

Lauantai 16.10.2021

Anna & Albert (Oulu) 19:00--01:30, 5 euroa
Levytanssit
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--01:00, 20 euroa
Tomi Markkola, Pelimies Seppo Ranta, Kipinä
Härmän Kylpylä (Kauhava) 20:00--00:30
Sami Rosholm & Casanova
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Jarkko Yli-Sikkilä & Soiva orkesteri, Juha Vartiainen
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 18 euroa
Souvarit
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:00, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--24:00, 17 euroa
Reeta Saranpää & Lumo
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 19:00--23:15, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 15 euroa
J. Eskelinen, Onnenkulkurit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 20:00--00:30, 16 euroa
Helminauha
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--23:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Lakis Areena (Vimpeli) 19:30--01:00, 18 euroa
Hurma
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Seija Irmeli
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssin Taika, Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30, 17 euroa
FBI-beat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 19:00--23:30
Jari Grek
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Sunset, Jarkko Salmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Taikakuu
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 12 euroa
Duo Sami Soininen & Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 24.50 euroa
Peer Gynt
Ruskotalo 19:00--23:00, 16 euroa
J.A.L.O.
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:00--24:00, 17 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Afrikan tähti & Valentin & Armi Tenkula
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Pasi Kivimäki
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sarmas
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 18 euroa
Nina Åkerman & ManTra
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 16 euroa
Neitoset
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--22:00, 20 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet aloittelijat, 0, Timppa & Marja
19:00--23:45 Kari Hirvonen & Onnentähti, 20 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 18 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 euroa
PNP
Valtatie 2 (Harjavalta) 19:30--00:30
Sinitaivas
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 19:00--24:00, 20 euroa
Osmo's Cosmos
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 14:00--16:45, 10 euroa
Teemu Harjukari
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Pyrkivä (Turku)
11:00--14:00 tanssikurssi: tanssin kosketus-työpaja sopii kaikille, Miia Lehtonen, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 17.10.2021